עזרה בהגשת תביעות קטנות

במדינת ישראל לכל אזרח מעל גיל 18 ישנה הזכות להגיש תביעה קטנה.
 

ניתן להגיש תביעות קטנות במגוון נושאים:

  • תאונות דרכים (נזקי פח בעיקר)
  • מוצרים פגומים, עיכוב באספקה
  • ביטול עסקה, לימודים וקורסים
  • ספאם
  • ועוד
  • טלפוניה, אינטרנט וכבלים
  • תיירות ונופש (אי עמידה בזמנים ואי מילוי הבטחות)
  • תביעות נזיקין כנגד רשויות מקומיות
בשנת 2018 הוגשו כ-39,282 תביעות קטנות, כאשר ממוצע סכום התביעה 10,200 ₪.
 
כ-38% מהתיקים בתביעות קטנות נסגרים בפשרה
 
כ-58% מהתביעות שמגיעות לדיון בבית המשפט,התובעים זוכים

מה הסכום המקסימלי בתביעות קטנות

כמה כסף יש פה?

מה זה משנה, בתביעות קטנות יש הרבה כסף

הדיונים בבתי המשפט לתביעות קטנות קצרים וממוקדים ולרוב מסתיימים בדיון אחד, כאשר כל צד מייצג את עצמו, כלומר אין אפשרות לייצוג על ידי עו"ד (רק במקרים חריגים).
 

כאשר מגיעים לדיון, השופט כבר קרא את כתב התביעה וכתב ההגנה ובקיא בפרטי התביעה, ולכן ישנה חשיבות רבה למלל שיהיה רהוט, נכון וממצה. בנוסף חשוב מאוד שיוך כתב התביעה לנספחים.
 

במהלך הדיון השופט נותן לכל אחד מהצדדים לדבר ולהשמיע את טענותיו. השופט אינו מעוניין בכל הפרטים המלאים אלא בתקציר ממצה של העניין.

   
למה כדאי להשתמש בשירות
למה כדאי להשתמש בשירות?

זוהי הסיבה לחשיבות הכנת כתב התביעה בצורה מקצועית ואיכותית הינה קריטית לדיון, שהתביעה תהיה ברורה לשופט שכן זו מהווה את כל הבסיס לדיון. התביעה הכתובה נותנת לשופט את כל התמונה, בעוד בדיון עצמו יתאפשר לצדדים להציג רק חלק קטן בעל פה.
 

אנחנו במרכז לתביעות קטנות נעזור לך להכין את כתב התביעה ולהגישו לבית המשפט.

אנחנו נלווה אותך וזה פשוט וקל

 

אתם תפרטו בפנינו את פרטי המקרה ותעבירו לידנו את כל הראיות, ואנו נכין עבורכם את כתב התביעה המקצועי ביותר לבית המשפט.
 

אנו נשלח לכם את כתב התביעה לביצוע הגהה ורק לאחר אישורכם, נגיש את כתב התביעה לבית המשפט בכמות העתקים הנדרשת. בית המשפט ישלח לנתבע עותק מכתב התביעה בדואר רשום.
 

לאחר כחודש מפתיחת התיק עליך לברר עם מרכז המידע של בתי המשפט האם יש אישור מסירה לנתבע או לא. במידה ויש אישור מסירה, עליך להמתין ולהתייצב בדיון שייקבע. ומידה ואין אישור מסירה בית המשפט מטיל את האחריות על התובע, כלומר התובע אמור לבצע מסירה אישית של כתב התביעה לידי הנתבע ולהציג בבית משפט את אישור המסירה או לחילופין להשתמש בחברה חיצונית שמצבעת אישורי מסירה.
 

לאחר קבלת כתב התביעה, לנתבע יש 30 ימי לרשום כתב הגנה. לנתבע יש 2 אופציות, האחת לרשום כתב הגנה ולהמתין לדיון והשנייה האפשרות ליצור קשר עם התובע בניסיון להגיע לפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט.
 

במהלך הדיון ולאחר שהשופט יסיים לשמוע את הצדדים, יכול להציע לצדדים להסכים לקבל פשרה כלשהי. אם לא תינתן הסכמה משני הצדדים, השופט ייתן את פסק הדין במקום או עד 7 ימים ואז ההחלטה תישלח לצדדים בדואר. כאשר הדיון יסתיים, עליך להמתין לקבלת פרוטוקול הדיון.
 

אז איך מתחילים? לחצו כאן